מחיר יהלומי מעבדה – מה העלות של יהלום מעבדה?

יש לי רק חלום לקנות לך יהלום שר אייל גולן. יהלום הוא סמל סטטוס, סימן לעידן ישן בו נשים היו עונדות על גופן ביטויים למעמדן. יהלום, בשל היופי המסנוור שלו והעובדה כי מדובר במחצב לא נפוץ במיוחד, הפכו עם השנים לפריט חובה במלתחות של אנשי אצולה ולתכשיט נהדר המעטר את ידיהן של נשים בכל רחבי העולם.

יהלום הוא למעשה תוצר של תרכובת ייחודית, פחמן נקי שהתגבש ליהלום. יהלום בדרך כלל יופיע בטבע חסר צבע. כאשר לעיתים, במהלך היווצרותו של היהלום, בגלל שינויים קלים בתרכובת הכימית שלו הוא הופך צבעוני. מרבית היהלומים הצבעוניים הטבעיים מופיעים בצבעים חומים צהובים. היהלומים הנדירים יותר יהיו בצבע כחול וירוק. היהלום הטבעי הנדיר מכולם הוא זה הצבוע אדום.

במהלך השנים, הצליחו בני האדם לשחזר את אופן היווצרותו של יהלום טבעי בתנאי מעבדה. בזכות הידע הרחב שבני האדם צברו לאורך הדורות בשילוב התנאים הטכנולוגיים המתפתחים, ניתן לייצר באופן מלאכותי תהליך ההופך פחמן טבעי ליהלום. הפריצה הטכנולוגית נתנה לרובינו את מה שבעבר, יכלו פשוטי העם רק לחלום עליו: גישה ליהלומים נאים אותם ניתן לשבץ בתכשיטים ובגדים במחירים שווים לכל כיס.

מעוניינים לשמוע עוד על יהלומי מעבדה? רוצים לדעת מה מחירון יהלומים טבעיים לעומת סינטטיים? מה למעשה מבדיל בין אלו לאלו? כל זה ועוד, במאמר שלפניכם.

מה משפיע על קביעת מחיר היהלום?

 

מחירון יהלומים בדרך כלל יהיה דומה ברוב העולם. כאשר ישנם בגדול ארבעה פרמטרים בינלאומיים הקובעים את מחיר היהלום. מחירון רפפורט הוא מחירון אמריקאי דרכו ניתן להבין פחות או יותר היכן עומדים מחירי היהלום כאשר תנודות בשוק המושפעות מענפים נוספים וממצב הסחר בעולם, יכולות גם הן להשפיע על מחירו הסופי של יהלום זה או אחר.

הפרמטרים המשפיעים על מחיר יהלום:

Cut: חיתוך היהלום צריך להיעשות בצורה איכותית. המטרה היא לייצר משטח פנים רחב ככל הניתן כדי לשבץ את היהלום בהצלחה בתכשיט.

Clarity: המטרה היא להוציא מהאדמה יהלום נקי וחלק כמה שאפשר. במידה ויש פגמים כלשהם על פני היהלום שנוצרו בגלל חציבה לא נכונה או מסיבה אחרת, המחיר שלו יפגע.

Colour: הצבע משפיע על מחיר היהלום כמו גם מידת הניצנוץ שלו. אם נכנסו ליהלום חומרים שגרמו לעכירותו מחירו לא יהיה גבוה כמו מחירם של יהלומים בורקים ונקיים.

Carat Weight: משקל היהלום כמובן מכתיב את מחירו. אבל, לא תמיד זה יהיה הפרמטר שיכתיב את המחיר בלבד. בדרך כלל יהלום קטן ומושלם יעלה יותר מיהלום גדול עם פגמים.

כמה עולה יהלום מעבדה?

 

כאמור, מחיר כל יהלום, בין אם מדובר על יהלום טבעי ובין אם מדובר על יהלום מעבדה ישתנה בהתאם לתנאים המופיעים על יהלום ספציפי. כמו בדוגמא שראינו לעיל, גם אם גודל היהלום משפיע על המחיר לא תמיד יהלום גדול יעלה יותר מיהלום קטן.

הכלל הזה נכון גם במקרה של מחיר יהלומי מעבדה. אי אפשר לכתוב במנוע החיפוש של גוגל 'יהלומי מעבדה מחיר' כמו היינו מעוניינים לרכוש טוסטר אובן, כי הרזולוציות בהן אנו בוחנים את מחירי היהלומים הסינתטיים הן כל כך דקות, עד שמעבר למסך המחשב, בלי לראות את היהלום המדובר, לא נוכל להעריך את מחירו.

אבל אנחנו כן יכולים לומר כי התשובה לשאלה: כמה עולה יהלום מעבדה? דומה לשאלה המרכזית: כמה עולה יהלום? משמע, יהלום מעבדה ויהלום בטבע מושפעים מכל אותם ארבעת הפרמטרים אותם ציינו לעיל.

מה המחיר הממוצע של יהלומים בישראל?

 

מכיוון שאנחנו לא יכולים לענות בקצרה ולתת מענה מקצועי שייתן לכם תשובה מלאה על מחיר יהלומים בכל מקרה ומקרה בכל הארץ, אנו בוחרים להתמקד במוצר פופולארי אחד.

טבעת יהלום היא המתנה המושלמת עבור הצעת נישואין. טבעת יהלום מעבדה למשל תעלה הרבה פחות מטבעת יהלום טבעי. בכמה כסף מדובר? אנחנו מדברים על הבדלים של עשרות אלפי שקלים במקרים מסוימים כאשר מדובר על אותה טבעת בעלת שני יהלומים שונים.

עוד פרמטר אליו יש לשים לב הוא שבדרך כלל כאשר אנו מדברים על יהלומי מעבדה, יעלו יותר דווקא היהלומים הלבנים, הנקיים, אלו הדומים יותר ליהלומים טבעיים. בעוד יהלומים טבעיים צבעוניים, במידה והם עומדים בסטנדרטים של גודל ואיכות, יעלו הרבה יותר.

כמובן שכאשר אתם ניגשים לרכוש תכשיט זה או אחר עשוי יהלומים, מחיר עיצוב התכשיט והתאמת היהלום לתכשיט גם הוא עולה כסף. לעיתים עבודת הרכבה של תכשיט משובץ יהלומי מעבדה עלול להיות מורכב מתהליך הרכבה של תכשיט משובץ יהלומים טבעיים.

האם יש הבדל באיכות

 

רבים חוששים מכך שיראו כי מדובר על תכשיט 'מזויף' ו- 'לא אמיתי'. אבל חשוב רגע להבין כי יהלומי מעבדה הם יהלומים אמיתיים לכל דבר ועניין. כאשר שואלים מה ההבדל בין יהלום מעבדה ליהלום טבעי למעשה ההבדל היחיד נעוץ בזמן ובטכנולוגיה שנדרשה על מנת להפיק את היהלום. אין זה אומר שכאשר תרכשו יהלום מעבדה תמצאו יהלום המזכיר לכם מזכרות משוק הפשפשים. אנו מדברים על יהלומים איכותיים, כאלו שייראו טוב תמיד וישתבצו בכל תכשיט, אלא שמחירם פשוט זול יותר ממחירם של יהלומים טבעיים.

בנוסף, היתרון של יהלומי מעבדה היא שאפשר בקלות יחסית להתאים אותם לצרכינו. הרי ניתן להניח כי יהלומים טבעיים לא בהכרח נוצרו כדי להשתבץ בטבעת היהלום שחתן קונה לארוסתו. הטכנולוגיה לעומת זאת מאפשרת לנו להפיק את חומר הגלם בהצלחה ולייצר אותו באופן כזה שייראה נהדר על כל תכשיט בו נבחר לשבץ אותו.

היהלומים של New diamond מיוצרים בתנאי מעבדה מחמירים. יהלומים משגעים במחיר שווה לכל כיס יהיו מתנה נהדרת לכל אחת. מעוניינים לשמוע עוד? מוזמנים לדבר איתנו בטלפון / בוואסאפ או דרך האתר.